Przeprowadzka zimą — jak się przeprowadzić w czasie zimy i o czym trzeba wiedzieć?

Okres jesienno-zimowy to zwykle najspokojniejszy czas w branży przeprowadzkowej. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne mało kto decyduje się na takie rozwiązanie. Nie oznacza to jednak, że nie brakuje śmiałków, którzy przeprowadzają się właśnie zimą. Czasami jest to spowodowane koniecznością, w innych sytuacjach akurat w tym momencie udaje się wykończyć nowe lokum i nie chce się czekać aż do wiosny. Przeprowadzka zimową porą może jednak wiązać się z pewnymi trudnościami. Warto więc dowiedzieć się, jak odpowiednio się do niej przygotować.

Jak przeprowadzić się zimą?

Polska zima, szczególnie w ostatnich latach, potrafi zaskoczyć i zamiast puszystego śniegu często oferuje ulewny deszcz. Takie warunki atmosferyczne z pewnością nie sprzyjają przeprowadzce. Oczywiście pogody nie da się przewidzieć, warto jednak śledzić prognozy. Tak uzyskane informacje pozwolą wybrać najlepszy termin, w którym pogoda będzie bezdeszczowa.Pogoda oczywiście cały czas się zmienia, jednak w okresie zimowym wiele firm przeprowadzkowych zgadza się na przesunięcie terminu. Jest to spowodowane głównie tym, że w tym okresie jest po prostu bardzo mało zleceń. Ponadto warto wybrać termin, kiedy nie ma jeszcze śniegu, dzięki temu będzie można uniknąć wnoszenia błota do nowego lokum. Warunki atmosferyczne wpływają nie tylko na termin przeprowadzki, ale również na stan przewożonego dobytku. Warto więc teraz zastanowić się nad tym, jak odpowiednio zabezpieczyć najbardziej wrażliwe przedmioty.

Przeprowadzka zimą — jak zabezpieczyć sprzęt elektroniczny?

Przeprowadzka zimą może okazać się skomplikowana jeszcze z jednego ważnego powodu. Są nim znajdujące się w domu sprzęty RTV oraz AGD, które oczywiście nie przepadają za kontaktem z wodą. Mimo nawet najszczerszych chęci wybrania bezdeszczowego terminu, pogoda potrafi być nieprzewidywalna. Dlatego też należy zadbać o to, aby wszystkie sprzęty elektroniczne zostały odpowiednio zabezpieczone, co pozwoli je ochronić przed zimnem oraz wilgocią.
</br/></br/>
Jednym z najprostszych na to sposobów jest oczywiście wykorzystanie oryginalnych kartonów. Wiadomo jednak, że nie każdy ma w swoim domu miejsce, aby składować w nim stosy pustych opakowań po sprzęcie elektronicznym. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ równie dobrze sprawdzi się folia bąbelkowa czy też zwykły stretch. Dzięki temu sprzęty będą odpowiednio zabezpieczone nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale również potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi.
</br/></br/>
Warto również pamiętać, że wiele firm przeprowadzkowych oferuje dedykowane kartony, które pozwalają z łatwością zapakować telewizor, a nawet pralkę czy lodówkę. Po wniesieniu sprzętów elektronicznych do nowego lokum warto wstrzymać się do 24 godzin z ich podłączeniem do prądu. Dlaczego? Zimne, a czasami również wilgotne sprzęty AGD czy RTV to bardzo prosta recepta na spięcie elektryczne, co może skończyć się ich uszkodzeniem. Sama przeprowadzka to spory wydatek, a poszukiwanie nowej pralki czy telewizora zaraz po niej może okazać się sporym obciążeniem dla domowego budżetu.

Przeprowadzka w zimie — zabezpieczenie kartonów przed wilgocią

Podczas przeprowadzki przedmioty znajdujące się w domu, takie jak książki, płyty czy zastawa stołowa, najczęściej pakuje się do kartonów. Sprawia to, że je również należy odpowiednio zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi. Nikt bowiem nie chce, aby podczas przenoszenia dobytku, przemoknięte pudło się rozleciało, co z pewnością zakończyłoby się roztrzaskaniem zawartości.


Dlatego też, aby odpowiednio zabezpieczyć pudła, warto owinąć je stretchem, a w przypadku bardziej delikatnego dobytku, można także pokusić się o użycie folii bąbelkowej. Przeprowadzka zimą, mimo wielu wyzwań, jakie stawia, ma też pewne zalety. Należy pamiętać, że firmy przeprowadzkowe często oferują bardziej atrakcyjne ceny, ze względu na niskie zainteresowanie ich usługami. Wprowadzenie się do nowego lokum po nowym roku może również okazać się świetnym rozpoczęciem kolejnego etapu w życiu.

Zadzwoń


Cennik

Scroll to Top