Przeprowadzki międzymiastowe

Przeprowadzki krajowe

Firma „SUPER PRZEPROWADZKI” zajmuję się transportem i przeprowadzkami krajowymi w największych miastach Polski: Białystok, Bydgoszcz, Poznań, Rzeszów, Kraków, Katowice, Opole, Wrocław, Gdańsk, Koszalin, Szczecin, Olsztyn, Zielona Góra, Łódź, Lublin, Kielce. Usługi przeprowadzek są wykonywane zarówno dla osób prywatnych jak i firm, biur czy instytucji.

Tanie przeprowadzki międzymiastowe

Posiadamy odpowiednią flotę pojazdów do wykonywania przeprowadzek krajowych inaczej międzymiastowych. Nasze pojazdy to samochody typu bus do 3,5t oraz auta ciężarowe, wyposażone w windy załadowcze do 750kg udźwigu. Jesteśmy w stanie zorganizować potrzebną liczbę osób do wykonania usługi między miastami Polski, nawet w przypadku dużych operacji.

Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. Każdy samochód posiada na wyposażeniu materiały pakowe, narzędzia montażowe oraz sprzęt do usprawnienia procesu transportowego.

Wykonujemy transport mebli ale również wszelkich gabarytów typu: pianino, fortepian, sejf, komora laminarna, ploter, szafa pancerna, szafa rakowa, łóżko rehabilitacyjne, piec, inkubator, itp.

tanie przeprowadzki międzymiastowe

Przeprowadzki międzymiastowe - jak się przygotować w 7 krokach?

Miesiąc przed planowaną przeprowadzką należy zadbać o sprawy urzędowe, czyli poinformować urzędy, firmy i instytucje o planowanej zmianie miejsca zamieszkania. Jest to także odpowiedni czas, by złożyć wypowiedzenie usług telekomunikacyjnych i telewizyjnych.

Ponadto warto zaplanować konkretny dzień przeprowadzki, uzgodnić urlop z pracodawcą, a także ustalić z firmą przeprowadzkową transport mebli i odpowiednio przygotowanych rzeczy użytkowych w określonym dniu.

Przeprowadzka to idealny moment na porządki i pozbycie się niepotrzebnych gratów. Warto zastanowić się czy zgromadzone przedmioty w zamieszkiwanym lokalu są nam potrzebne, czy lepiej się ich pozbyć.

Rzeczy, które uznamy za niezbędne lub potrzebne, musimy odpowiednio spakować. Należy pamiętać, że transport obejmuje wyłącznie przewiezienie mebli, kartonów i pakunków przygotowanych przez domowników, obowiązkiem zleceniodawcy jest natomiast odpowiednie zabezpieczenie przewożonych rzeczy.
Nietrudno zauważyć, że konieczne będzie zaopatrzenie się w odpowiednią ilość kartonów oraz worków foliowych, najlepiej o pojemności 120 litrów. Zakłada się, że transport rzeczy z dwupokojowego mieszkania wymaga posiadania około dwudziestu średniej wielkości kartonów oraz dwudziestu mocnych worków. W przypadku szkła czy porcelany należy ponadto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie w postaci „pęcherzykowej” folii ochronnej.
Pakując rzeczy warto zadbać o to, aby w poszczególnych kartonach czy workach znajdowały się konkretne przedmioty – inaczej rzecz ujmując, osobno należy spakować szkło, porcelanę, produkty spożywcze, odzież itp. Poszczególne pakunki warto opisać – np. „szkło”, „porcelana”, „odzież”, chemia gospodarcza” itp. W przypadku rzeczy, które mogą ulec uszkodzeniu, warto umieścić informację „uwaga szkło” lub „ostrożnie”.
Waga kartonu lub worka nie powinna przekraczać 25 kg. – dotyczy to przede wszystkim książek, które z założenia są ciężkie.
Nie poleca się mieszania rzeczy z różnych pomieszczeń, np. naczyń kuchennych z odzieżą – transport tego typu pakunków nie będzie stanowił problemu, nie mniej jednak podczas rozpakowywania zdecydowanie łatwiej znajdziemy rzeczy, które zostały spakowane z podziałem na konkretne pomieszczenia. Warto także wykonać podręczny spis inwentarza, np. kuchnia – 7 kartonów, łazienka – 3 kartony itp.
Pakowanie najlepiej rozpocząć dwa tygodnie przed przeprowadzką, rozpoczynając od rzeczy, które są najmniej potrzebne.

Zwalniając mieszkanie należy zadbać o jego stan techniczny, przede wszystkim dokonać niezbędnych napraw. Wyrwany kontakt elektryczny, uszkodzona bateria, odpadający tynk – są to na pozór drobne usterki, nie mniej jednak w istotny sposób wpływają na stan techniczny zwalnianego lokalu mieszkalnego.

Ważną kwestią okazuje się opieka nad dziećmi, zwierzętami domowymi oraz właściwe zabezpieczenie ważnych dokumentów. Czynności tych nie należy zostawiać na ostatnią chwilę, zdecydowanie lepiej dokonać niezbędnych ustaleń dwa tygodnie przed przeprowadzką. W tym celu najlepiej skorzystać z pomocy rodziny (np. dziadków) lub zatrudnić opiekunkę.
Jest to także odpowiedni moment, by zabezpieczyć dokumenty przed ewentualnym zagubieniem.

Tydzień przed przeprowadzką należy pozamykać sprawy formalne:
– wypowiedzieć ostatnie umowy;
– oddać książki do biblioteki oraz ewentualne płyty z filmami DVD.

Dzień przed planowaną przeprowadzką należy dokończyć pakowanie, całkowicie opróżnić meble, odkręcić tabliczkę z drzwi wejściowych i przygotować protokół zdawczo-odbiorczy. Najważniejsze dokumenty i klucze należy umieścić w torebce (nigdy w reklamówce), z którą właścicielka nie będzie rozstawać się podczas przeprowadzki.
Bezpośrednio przed pojawieniem się się firmy przeprowadzkowej należy spisać stan liczników (gaz, prąd, wodę) i spokojnie czekać na transport przygotowanych pakunków do nowego mieszkania.

źródło: https://www.zielonanews.pl/

przeprowadzki międzymiastowe
Zobacz więcej lub Zadzwoń (+48) 530 838 007
Potrzebujesz szybkiej wyceny przeprowadzki? Wypełnij formularz

Jesteś zainteresowany przeprowadzką? Wypełnij jak największą liczbą informacji poniższe pola w celu uzyskania wyceny usługi. Wycena jest oczywiście darmowa. Odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe. Napisz dokładnie ile jest rzeczy do przewiezienia, ilość mebli i kartonów oraz jaki typ przeprowadzki preferujesz. Więcej o typach przeprowadzek znajdziesz w zakładce Cennik. Czekamy na wiadomości od Ciebie lub twojej firmy!

Prosimy o podanie daty kiedy mielibyśmy wykonać usługę.
Napisz dokładny adres skąd będziemy zabierali rzeczy, na którym piętrze znajduje się lokal oraz czy jest w budynku winda.
Napisz te same informacje co przy podaniu adresu załadunkowego, tylko z informacją dokąd będziemy wykonywali usługę.
np. 50m2, salon, sypialnia, pokój dziecka, łazienka, kuchnia, garaż itp
Prosimy o wskazanie liczby osób, które się przeprowadzają. W ten sposób możemy naszkicować sobie obraz przeprowadzki.
np. 30kartonów, 2 x komoda dwudrzwiowa, 1 komoda trzydrzwiowa,1 x szafa dwudrzwiowa, 2 stoły, pralka, biurko