Transport, przewóz, wnoszenie kanapy i wersalki

Sofa bądź wersalka to jeden z podstawowych mebli znajdujących się w domu, wiec gdy planujemy przeprowadzkę musimy zadbać o ich odpowiedni transport i zabezpieczenie. Wiadomą sprawa jest to, ze taki gabaryt nie zmieści się do samochodu osobowego, do takiego transportu potrzebne będzie auto dostawcze. Aby przewoź wersalki i kanapy poszedł szybko i prawnie najlepiej zlecić to zadanie profesjonalnej firmie przeprowadzkowej.

Jak wykonać transport kanapy lub wersalki?

Ze względu na duża wagę oraz niemały rozmiar transport wersalki nie należy do najłatwiejszych zadań. Do przeniesienia takiego mebla w zupełności nie wystarczy jedna osoba – przynajmniej dwie silne osoby poradzą sobie z ciężarem gabarytu. Wersalki i kanapy należą do rzeczy o długich wymiarach, co w dużym stopniu utrudnia swobodne manewrowanie w ciągu komunikacyjnym i podczas wynoszenia mebla przez drzwi. Gdy nie czujemy się na siłach, aby podjąć się takiego zadania, warto powierzyć przewoź sofy czy wersalki doświadczonej ekipie transportowej.

Transport kanapy Warszawa - Przygotowanie na czas przewozu - zabezpieczenie

Przewoź  kanapy i  wersalki wymaga szczególnie delikatnego podejścia. Są to meble zazwyczaj transportowane w całości, co bardzo utrudnia przeprowadzkę. Istnieją wyjątki, w których sofa bądź wersalka okazuje się tak duża, ze nie mieści się w drzwiach. W takiej sytuacji zalecane jest wciąganie bądź opuszczanie rzeczy przez balkon przy użyciu pasów. Z tym zadaniem mogą sobie poradzić tylko profesjonalne firmy przeprowadzkowe, które wiedza jak odpowiednio przymocować taki pas oraz maja zdolność prawidłowego rozłożenia ciężaru, tak by mebel nie został uszkodzony przy tak ekstremalnym zadaniu.

 

Należy pamiętać, ze sofę oraz kanapę przed przewozem trzeba zabezpieczyć folia stretch oraz kocami transportowymi, co uchroni ja od zadrapań, porwań i obić.

 

Tylko doświadczenie i siła poradzi sobie w przenoszeniu wielogabarytowych mebli, takimi cechami wyróżniają się firmy od przeprowadzek.

Transport i wnoszenie sofy, kanapy, wersalki

Wnoszenie i znoszenie kanapy  to problematyczne zadanie. Do takiej czynności potrzebne są co najmniej dwie silne osoby. Odpowiednie ustawienie i sposób trzymania rzeczy również jest bardzo ważny przy wnoszeniu wersalki i sofy. W ciągu transportowym z meblem należy obchodzić się ostrożnie i nie można wykonywać gwałtownych ruchów.

Potrzebujesz wyceny? Masz pytania?

Zadzwoń do nas

Lub wypełnij formularz online

Scroll to Top