Transport, przewóz, wnoszenie palet Warszawa

Coraz większą popularnością wśród firm bądź innych instytucji cieszy się transport i przewóz towarów na paletach. To bardzo wygodne oraz opłacalne rozwiązanie wykorzystywane na teranie całego kraju. Transport palet gwarantuje szybki rozładunek oraz załadunek, który przekłada się na zmniejszenie czasu pracy.  Do wykonania takiej inwestycji trzeba posiadać odpowiednie auta oraz profesjonalny sprzęt.

Przewóz towarów na paletach

Istnieje kilka typów drewnianych palet typu: półpaleta, europaleta, paleta przemysłowa. Dzięki nim transport przesyłki to przede wszystkim łatwe i sprawne przemieszczanie towaru. Przed każdym przewozem artykuły, które zostały umieszczone na palcie muszą zostać  dokładnie zabezpieczone folią stretch oraz pasami zaciskowymi, w ten sposób tworzy się spójna konstrukcja, która podczas drogi nie przemieści się na samochodzie. Należy pamiętać o sprawdzeniu stanu technicznego każdej z kolei palety, ponieważ ułożenie ładunku na zepsutej palecie może doprowadzić do jego uszkodzenia.


Gdy chcemy przewieźć ciężkie maszyny, palety również doskonale nadadzą się do takiego transportu. Maszynę możemy przymocować do konstrukcji palety, by nie ruszała się w czasie jazdy.


Do rozładunku i załadunku palet wykorzystywane są wózki widłowe bądź paletowe, to dzięki nim te czynności przebiegają bardzo sprawnie. Rozmiar jak i rodzaj palety powinien być dopasowany do środka transportu oraz rodzaju przesyłki. Aby podczas przenoszenia palety wózkiem widłowym towar nie przechylił się, powodując zniszczenia należy rozłożyć go równomiernie pod względem wagi. Prawidłowe rozmieszczenie ładunku na palecie zagwarantuje stabilność jak i bezpieczeństwo w trakcie transportowania na samochód.


Jako pierwsze na palecie należy ustawiać towary o większej wadze, tak by lżejsze artykuły nie zostały przygniecione i uszkodzone. Aby ładunek znalazł się bezpiecznie na samochodzie tak owe auto musi posiadać  windę załadunkową, która przystosowana jest do podnoszenia dużych ciężarów.


Realizacje takiego transportu ładunków na paletach najlepiej zlecić profesjonalnej firmie przewozowej, która wyposażona jest w specjalny sprzęt oraz posiada flotę aut dostawczych.

Potrzebujesz wyceny? Masz pytania?

Zadzwoń do nas

Lub wypełnij formularz online