Transport, przewóz, wnoszenie drukarek, ksero i urządzeń wielofunkcyjnych

Przeprowadzka biura to nie lada wyzwanie. Do przewiezienia wiele szaf, regałów, biurek, krzeseł oraz stołów. Nie możemy zapomnieć o rzeczach jakimi są drukarki, ksera i inne urządzenia wielofunkcyjne, bez których tak biuro nie miałoby prawa funkcjonować. Są to sprzęty niezbędne do komunikacji, drukowania czy kopiowania wszelkich dokumentów. Niektóre z nich mogą być bardzo kosztowne, co zdecydowanie podnosi ich wartość podczas transportu. Aby uniknąć wszelkich uszkodzeń należy zwracać uwagę na każdy aspekt.

Transport urządzeń wielofunkcyjnych

Transport urządzeń wielofunkcyjnych musi przebiegać w sprzyjających warunkach, warto stosować się do zaleceń producenta. Każdy z tych sprzętów ma podobny kształt oraz rozmiar, więc obowiązują te same zasady podczas transportu. Biurowe urządzenia w większości przypadkach są sporych gabarytów. Ich waga nie jest mała, masywne elementy nie ułatwiają przewozu. Mało kto poradzi sobie z takim wyzwaniem na własną rękę. Dlatego też dużym uproszczeniem będzie zatrudnienie  profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która zaopatrzona jest we specjalne materiały do zabezpieczenia, posiada auta dostawcze z windami, które bez problemu przewiozą wielofunkcyjne urządzenia.

Zabezpieczenie sprzętów do transportu

W czasie przenoszenia i transportowania urządzenia wielofunkcyjnego ich ułożenie powinno być poziome, tak by go nie przechylać. Złe ustawienie mogłoby doprowadzić do wycieku tuszu. Przed transportem sprzętu należy ustawić go w pozycji wyjściowej, następnie odłączyć przewód zasilający. Nie można zapomnieć o wyjęciu papieru z podajnika arkuszy. Zabezpieczenie uchwytu na tusz jest równie ważne, nie można pominąć tej czynności. Gdy posiadamy oryginalne pudełko po zakupionym urządzeniu to nie musimy martwić się o inne zabezpieczenie, jeśli jednak nie posiadamy takiego pudła drukarkę, ksero można  zabezpieczyć folia stretch, folią bąbelkową bądź kocami transportowymi. Takie materiały posiadają doświadczone firmy przeprowadzkowe, które na co dzień wykonują przewozy takich urządzeń.

Potrzebujesz wyceny? Masz pytania?

Zadzwoń do nas

Lub wypełnij formularz online