Transport, przewóz, wnoszenie sprzętu medycznego

Coraz większa ilość firm przeprowadzkowych działających na rynku w swojej ofercie posiada usługi opierające się na transporcie sprzętu medycznego. Z biegiem lat możemy zaobserwować duży wzrost rozwoju w medycynie. Możemy również zauważyć, że nauka oraz technologia na świecie poszerzyła się i osiąga wielkie możliwości. Za sprawą tego tworzenie bardzo przydatnego sprzętu medycznego jest coraz łatwiejsze. W laboratoriach, szpitalach i innych tego typu instytucjach znajdują się maszyny, które wykorzystywane są na co dzień przy pracy lekarzy. Komory laminarne, lodówki, zamrażarki, aparaty USG, RTG i podobne sprzęty pomagają w przechowywaniu leków na choroby doskwierające ludziom.

Transport urządzeń medycznych

Większość urządzeń medycznych ma dość dużą wagę oraz wielkość, co zdecydowanie utrudnia transport. Aby przewóz takiego sprzętu przebiegł bez żadnych komplikacji należy postępować zgodnie ze wszystkimi wymogami i zasadami bezpieczeństwa. Komory laminarne, zamrażarki, aparaty USG czy inkubatory to sprzęty znacznej wartości, użytkowane przez wyspecjalizowane jednostki medyczne.

 

Kierując się wyborem odpowiedniej firmy transportowej, która wykona przewóz należy dowiedzieć się czy posiada ona ubezpieczenie, niezbędne przy tego typu inwestycjach. Sprzęt medyczny jest bardzo delikatny oraz wymaga szczególnego potraktowania, więc firma zajmująca się transportem musi wyjątkowo uważać, aby go nie uszkodzić. Należy pamiętać ze sprzęt medyczny jest bardzo sterylny, więc przed kontaktem z taką maszyną trzeba zaopatrzyć się w środki dezynfekujące oraz ekipa wykonująca transport musi przebrać się w specjalistyczne ubrania, które uchronią przed zarazkami i drobnoustrojami. Każda maszyna musi zostać starannie zabezpieczona przed przewozem, folią stretch, folią bąbelkową i kocami transportowymi, by bezpiecznie dotarła w nowe miejsce bez najmniejszego uszkodzenia.

Wnoszenie sprzętów medycznych

Maszyny wykorzystywany we współczesnej medycynie, zazwyczaj są  dużych gabarytów, co wiąże się z zatrudnieniem doświadczonej firmy przeprowadzkowej, która zajmie się znoszeniem i wnoszeniem sprzętu medycznego. Po znalezieniu odpowiedniej firmy, warto umówić się z fachowcem na oględziny miejsca, w którym wykonywane będą prace. W większości przypadkach przeszkodą w wnoszeniu i znoszeniu urządzeń medycznych są liczne schody bądź wąskie ciągi komunikacyjne. Dlatego ważne jest właściwe przygotowanie ekipy przeprowadzkowej w wszelkie materiały do zabezpieczania, pasy transportowe i  wózki specjalistyczne.

Czytaj więcej…

Bezpieczny transport sprzętu medycznego – Warszawa

Przewóz sprzętu medycznego w Warszawie to niełatwe zadanie – urządzenia te zazwyczaj wyróżniają się zarówno pod kątem wagi, jak i dużej wartości. Doskonale wiemy, że ich bezpieczny transport jest niezwykle istotny dla zachowania ciągłości świadczenia usług w służbie zdrowia. Z tego powodu wspomnianą usługę realizujemy po uprzednim zaplanowaniu poszczególnych kroków. Przygotowujemy odpowiednio liczną ekipę, a także zaopatrujemy się w niezbędne materiały zabezpieczające. W momencie umieszczania urządzeń w ciężarówkach dbamy o to, aby nie przemieszczały się one podczas jazdy. Choć staramy się zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa, niektórych zdarzeń nie da się przewidzieć – na takie wypadki transport sprzętu medycznego w Warszawie jest ubezpieczony na kwotę wynoszącą 200 tysięcy złotych.

Wnoszenie sprzętu medycznego, Warszawa – ustawimy go według wytycznych

Przeprowadzka gabinetu medycznego czy kliniki to duża odpowiedzialność, a zazwyczaj także dość długotrwały proces. Aby go usprawnić, oferujemy Państwu usługę wnoszenia sprzętu medycznego w Warszawie. W tym celu wykorzystujemy pomocne akcesoria, które pozwalają nam zapewnić jednocześnie najwyższy poziom bezpieczeństwa urządzeń, jak i sprawność realizacji zlecenia. Wniesione sprzęty ustawimy na odpowiednich miejscach według Państwa wskazówek tak, aby nowy gabinet mógł być już przygotowany do przyjmowania pacjentów. Posiadamy doświadczenie z różnymi typami urządzeń i wiemy, w jaki sposób należy się z nimi obchodzić. Dzięki temu nasze usługi wnoszenia i przewozu sprzętu medycznego w Warszawie odznaczają się najwyższym poziomem jakości.

Przewóz sprzętu medycznego w Warszawie sprawdzoną flotą pojazdów

Do przewozu sprzętu medycznego w Warszawie wykorzystujemy sprawdzoną flotę pojazdów, którą aranżujemy w sposób dostosowany do rodzaju transportowanych urządzeń. Wiedząc, jak wymagające jest to zadanie, pozostajemy pokorni – zdajemy sobie sprawę, że możemy nie mieć wiedzy na temat tego, jak obchodzić się z konkretnym sprzętem, dlatego zastosujemy się do Państwa wskazówek i wytycznych, jeśli tylko uznają to Państwo za konieczne. W naszej pracy stawiamy na otwartą, przyjazną, lecz profesjonalną komunikację z klientem, chcąc nieustannie doskonalić nasze usługi. Ze względu na to możemy świadczyć usługę transportu i wnoszenia sprzętu medycznego w Warszawie w najwyższym standardzie. W naszej firmie mogą Państwo liczyć na szybką, rzetelną wycenę zlecenia oraz jego sprawną i bezproblemową realizację. Zapraszamy do współpracy!

Super Przeprowadzki podczas pracy

Potrzebujesz wyceny? Masz pytania?

Zadzwoń do nas

Lub wypełnij formularz online

Scroll to Top