Transport, przewóz, wnoszenie sprzętu medycznego

Coraz większa ilość firm przeprowadzkowych działających na rynku w swojej ofercie posiada usługi opierające się na transporcie sprzętu medycznego. Z biegiem lat możemy zaobserwować duży wzrost rozwoju w medycynie. Możemy również zauważyć, że nauka oraz technologia na świecie poszerzyła się i osiąga wielkie możliwości. Za sprawą tego tworzenie bardzo przydatnego sprzętu medycznego jest coraz łatwiejsze. W laboratoriach, szpitalach i innych tego typu instytucjach znajdują się maszyny, które wykorzystywane są na co dzień przy pracy lekarzy. Komory laminarne, lodówki, zamrażarki, aparaty USG, RTG i podobne sprzęty pomagają w przechowywaniu leków na choroby doskwierające ludziom.

Transport urządzeń medycznych

Większość urządzeń medycznych ma dość dużą wagę oraz wielkość, co zdecydowanie utrudnia transport. Aby przewóz takiego sprzętu przebiegł bez żadnych komplikacji należy postępować zgodnie ze wszystkimi wymogami i zasadami bezpieczeństwa. Komory laminarne, zamrażarki, aparaty USG czy inkubatory to sprzęty znacznej wartości, użytkowane przez wyspecjalizowane jednostki medyczne.

 

Kierując się wyborem odpowiedniej firmy transportowej, która wykona przewóz należy dowiedzieć się czy posiada ona ubezpieczenie, niezbędne przy tego typu inwestycjach. Sprzęt medyczny jest bardzo delikatny oraz wymaga szczególnego potraktowania, więc firma zajmująca się transportem musi wyjątkowo uważać, aby go nie uszkodzić. Należy pamiętać ze sprzęt medyczny jest bardzo sterylny, więc przed kontaktem z taką maszyną trzeba zaopatrzyć się w środki dezynfekujące oraz ekipa wykonująca transport musi przebrać się w specjalistyczne ubrania, które uchronią przed zarazkami i drobnoustrojami. Każda maszyna musi zostać starannie zabezpieczona przed przewozem, folią stretch, folią bąbelkową i kocami transportowymi, by bezpiecznie dotarła w nowe miejsce bez najmniejszego uszkodzenia.

Wnoszenie sprzętów medycznych

Maszyny wykorzystywany we współczesnej medycynie, zazwyczaj są  dużych gabarytów, co wiąże się z zatrudnieniem doświadczonej firmy przeprowadzkowej, która zajmie się znoszeniem i wnoszeniem sprzętu medycznego. Po znalezieniu odpowiedniej firmy, warto umówić się z fachowcem na oględziny miejsca, w którym wykonywane będą prace. W większości przypadkach przeszkodą w wnoszeniu i znoszeniu urządzeń medycznych są liczne schody bądź wąskie ciągi komunikacyjne. Dlatego ważne jest właściwe przygotowanie ekipy przeprowadzkowej w wszelkie materiały do zabezpieczania, pasy transportowe i  wózki specjalistyczne.

Super Przeprowadzki podczas pracy

Potrzebujesz wyceny? Masz pytania?

Zadzwoń do nas

Lub wypełnij formularz online