Transport, przewóz, wnoszenie szafy

Szafy są meblami, które przez swoją duża objętość sprawiają trudności podczas przeprowadzki. Największe wyzwanie stawiane jest przez szafy narożne, trzydrzwiowe czy te, które osiągają ponadprzeciętne wysokości. Najczęściej okazuje się, że nie ma możliwości przewozu szafy w całości i konieczny okazuje się demontaż. Do rozkręcania gabarytu potrzebne są specjalne narzędzia, które ułatwią nam całe zadanie i skrócą czas pracy. Przewóz szafy w elementach jest również konieczny w przypadku, gdy klatka schodowa jest wąska bądź przeprowadzka zostaje realizowana z wysokiego pietra na wysokie piętro. Nie zastosowanie tej czynności wiąże się z utrudnieniami w ciągu transportowym, co może być przyczyną niepowodzenia podczas transportu szafy.

Jak bezpiecznie przewieźć szafę?

Aby przygotować szafę do przewozu należy ją rozkręcić, trzeba pamiętać że tą czynność wykonuje się w pozycji leżącej. Cała praca powinna przebiegać stopniowo w wyznaczonych etapach. Demontaż należy zacząć od zdemontowania drzwiczek, półek oraz szuflad. Kolejnym krokiem jest odkręcenie góry oraz dołu szafy, nie zapominając o nóżkach. Przy rozkładaniu szafy na elementy przyda się osoba do pomocy, która pomoże nam w przytrzymywaniu części mebla. Po rozkręceniu całej konstrukcji warto znaczyć każdy z fragmentów, by ułatwić sobie montaż mebla. Tak przygotowane elementy szafy należy odpowiednio zabezpieczyć folią stretch czy folią bąbelkowa dla bezpieczeństwa podczas transportu na samochodzie.

Gdy szafa przewożona jest w całości, najlepiej owinąć gabaryt folia stretch, która ma na celu zapobiec otwieraniu się drzwiczek i szuflad podczas przenoszenia. Mogło by to spowodować wyłamanie ich lub uszkodzenia klatki w ciągach komunikacyjnych. Zostaje nam etap zniesienia, transportu i wniesienia mebla. Przewóz to najprostsza cześć z tych trzech czynności. Największą trudność sprawia sam ciężar i wielkość szafy, którą trzeba ostrzenie i z wielką dokładnością znieść i wnieść po schodach. Przy znoszeniu osoba idąca przodem powinna podtrzymywać mebel, natomiast osoba idąca tyłem powinna trzymać go od spodu, tak by szafa była w pozycji pionowej. W przypadku wnoszenia zmieniamy kolejność wykonywanych czynności.

Potrzebujesz wyceny? Masz pytania?

Zadzwoń do nas

Lub wypełnij formularz online