Transport, przewóz, wnoszenie materaca

Planujesz przeprowadzkę do nowego mieszkania i nie wiesz jak odpowiednio  przetransportować swój materac? Rozmyślasz jak go zabezpieczyć? Czy dasz rade zrobić to sam? Takie pytania pojawiają się w głowach wielu z nas. Każdy chciałby, aby jego rzecz nie uległa zniszczeniu. Przewoź materaca jest tak samo ważny jak przewoź innych mebli z naszego domu, wiec warto zlecić go profesjonalnej firmie przeprowadzkowej.

Jak przygotować materac do przewozu?

Transport materaca w dużej mierze zależy od jego wielkości oraz rozmiaru. Na rynku wyróżnia się dwa podstawowe typy materaców: piankowe oraz sprężynowe. Każdy z nich wymaga odpowiedniego przygotowania do transportu, aby materiał się nie pobrudził lub nie został uszkodzony. Dla bezpieczeństwa należy cały materac owinąć dokładnie folia stretch, tak aby została zabezpieczona cala jego powierzchnia.

Transport materacy

Żadnego typu materaca nie należy zginać, taki czyn mógłby doprowadzić do wygniecenia lub zniszczenia. Samochód osobowy nie ma wystarczających rozmiarów, aby zmieścić w nim materac. Należy pamiętać, ze przewożenie materaca na dachu auta jest niebezpieczne i może spowodować ogromne szkody. Dlatego najlepiej zatrudnić firmę transportową, która posiada pojazdy dostawcze umożliwiające transport materaca po całej szerokości i długości.

Wnoszenie materaców

Materac to rzecz o niemałej wielkości. Do jego wnoszenia i znoszenia potrzebne są minimum dwie osoby, które Bedą trzymały materac po obu stronach. Trzeba liczyć się również z waga takiej rzeczy, która rożni się w zależności od materiału, z jakiego została wykonana. Materac należy ostrożnie przenosić zwracając uwagę na futryny czy schody. Aby wnoszenie materaca i znoszenie szło sprawinie najlepiej zatrudnić doświadczona firmę transportowa, która takie czynności ma w jednym palcu. Fachowcy zaopatrzeni w materiały zabezpieczające stawią się w dane miejsce, zajmą się zabezpieczaniem materaca i bezpiecznie przetransportują go do nowej sypialni.

Potrzebujesz wyceny? Masz pytania?

Zadzwoń do nas

Lub wypełnij formularz online