Transport lodówki i zamrażarki w trakcie przeprowadzki

 

Zastanawiasz się, jak dobrze zaplanować transport lodówki i zamrażarki w trakcie przeprowadzki? Jesteśmy przekonani, że spakowanie różnego rodzaju urządzeń kuchennych może być dla Ciebie prawdziwym wyzwaniem w trakcie pakowania. Na szczęście znamy sposoby na to, aby zabrać się za transport lodówki i zamrażarki w odpowiedni sposób.

Jak przewozić lodówkę? Najważniejsze kwestie

Odpowiednie przygotowanie lodówki do przewozu jest konieczne, aby zapobiec awariom i uszkodzeniom sprzętu. Pierwsze działania należy podjąć już dzień przed przeprowadzką – wówczas powinniśmy rozmrozić urządzenie, dokładnie je umyć i osuszyć. Kolejną kwestią, o której trzeba pamiętać, jeśli zastanawiamy się, jak przewozić lodówkę, jest to, aby przed przewozem zakleić jej drzwi za pomocą taśmy lub owinąć całe urządzenie folią. Tak przygotowany sprzęt jest w znacznie mniejszym stopniu narażony na uszkodzenia.

 

#1 Zabezpieczenie półek w lodówce

Pierwszym zadaniem pozostaje zabezpieczenie półek w lodówce, które w trakcie niewłaściwego transportu mogą ulec pęknięciu lub przemieszczaniu się i zniszczeniu. Warto wyjąć półki i pustą lodówkę przetransportować osobno. Innym sposobem jest zastosowanie folii bąbelkowej i kartonów w celu unieruchomienia wyposażenia lodówki i zamrażarki. 

 

#2 Profesjonalny sprzęt

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy przy transporcie naszej lodówki i zamrażarki w trakcie przeprowadzki wykorzystują między innymi ręczny podnośnik i pasy spinające. W ten sposób możemy liczyć na bezpieczeństwo naszego sprzętu i ochronę przed uszkodzeniami.

#3 Czy lodówkę można przewozić na leżąco?

Choć transport lodówki na leżąco wydaje się pozornie dobrym pomysłem, w istocie może poważnie zaszkodzić urządzeniu. W przypadku tak zorganizowanego przewozu na awarie szczególnie narażona jest instalacja chłodząca, odpowiedzialna za funkcjonalność sprzętu. Z ustawionego poziomo agregatu może się bowiem do niej przedostać olej, co w konsekwencji przełoży się na konieczność kosztownych napraw lub wymiany urządzenia.

Odpowiedź na pytanie, czy lodówkę można przewozić na leżąco, nie jest jednak bezwzględnie negatywna. Na własną odpowiedzialność możemy zaryzykować przewożenie lodówki na leżąco, jednak należy wówczas pamiętać o kilku kwestiach. Jeśli planujemy podjąć takie ryzyko, w pierwszej kolejności powinniśmy zapoznać się z instrukcją urządzenia – znajdziemy w niej informacje na temat tego, który z boków lodówki jest częścią ssawną, a który tłoczną. Gdy uda nam się to ustalić, urządzenie możemy położyć na części tłocznej. Gdy już ustawimy lodówkę w lokalu, będzie trzeba jednak odczekać kilkanaście godzin, zanim będziemy mogli ją bezpiecznie włączyć – olej, który wypłynął z agregatu, wróci w tym czasie na swoje miejsce.

#4 Jak przewozić lodówkę? Niezbędny jest odpowiedni pojazd

Przewożenie lodówki na leżąco, choć nie jest niemożliwe, zawsze wiąże się z mniejszym lub większym ryzykiem uszkodzenia urządzenia. Optymalnym rozwiązaniem jest transport sprzętu ustawionego pionowo, co wymaga odpowiednio wysokiego i pojemnego pojazdu. Korzystając z naszego wsparcia podczas przeprowadzki, mogą Państwo liczyć na odpowiednie warunki transportu lodówki. Posiadamy w tym zakresie niemałe doświadczenie i wiemy, na co należy uważać, a także, w jaki sposób zabezpieczyć sprzęt, aby nie uległ uszkodzeniom.

Warto również mieć na względzie, że nie tylko transport lodówki na leżąco wiąże się z ryzykiem – podobnie jest w przypadku jej przenoszenia w nieodpowiedniej pozycji. Powinna być ona możliwie jak najbardziej zbliżona do pionu. Nie należy przechylać urządzenia bardziej niż o 75 stopni. Chętnie pomożemy Państwu również w tym zakresie.

Doskonale wiemy, jak przewozić lodówkę, aby zabezpieczyć ją przed uszkodzeniem

Decydując się na współpracę z naszą firmą, nie będą Państwo zmuszeni do przewożenia lodówki na leżąco – dysponujemy odpowiednimi pojazdami oraz sprzętem, który pozwala nam zabezpieczyć urządzenie na czas przejazdu. Dzięki temu jest ono stabilne, nie przemieszcza się w trakcie jazdy oraz nie ma styczności z innymi elementami załadunku.

 

 

Zadzwoń
Scroll to Top