Jak zabezpieczyć lustro podczas przeprowadzki?

Lustro to nieodłączna część każdego domu – wielu z nas posiada w swoim mieszkaniu nawet kilka egzemplarzy, które oprócz funkcji praktycznej pięknie ozdabiają pomieszczenia. Akcesoria te stają się jednak problematyczne w obliczu transportu, na przykład podczas przeprowadzki. Bez odpowiedniego zabezpieczenia szkło w transporcie może ulec zarysowaniu, a także rozbiciu, generując straty finansowe, a nierzadko również sentymentalne. O tym jak zapakować lustro do przeprowadzki opowiadamy więc Państwu w poniższym artykule.

Szkło w transporcie – jak zapakować lustro do przeprowadzki?

Planując przeprowadzkę, stajemy przed problemem odpowiedniego zapakowania wielu przedmiotów wykonanych ze szkła, w tym szczególności luster, których zazwyczaj spora powierzchnia zwiększa ryzyko ich uszkodzenia. Zanim przystąpią Państwo do pakowania, należy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, w tym folię ochronną, folię bąbelkową, piankę amortyzującą oraz folię stretch. W pierwszej kolejności należy zastosować folię ochronną, która zapobiegnie powstawaniu rys, a ponadto okaże się bardzo pomocna w przypadku, w którym doszłoby do rozbicia się lustra.

 

Aby zapewnić akcesorium odpowiednią odporność na wstrząsy, w dalszej kolejności stosujemy folię bąbelkową, a następnie piankę amortyzującą. Szkło w transporcie, takie jak lustro, warto obłożyć także tekturą, a następnie zabezpieczyć folią stretch. Na końcu należy opisać pakunek odpowiednim hasłem, aby firma transportująca wiedziała, jak się z nim obchodzić. Nasi pracownicy posiadają bogate doświadczenie w przewozie delikatnych ładunków, dzięki czemu możemy Państwa zapewnić, że odpowiednio zapakowane lustro dotrze do miejsca docelowego bez szwanku.

Jak zabezpieczyć lustro w transporcie?

Mówiąc o tym, jak zabezpieczyć lustro w transporcie, należy wspomnieć również o jego odpowiednim ułożeniu w pojeździe. Co ważne, nie należy kłaść na sobie więcej niż kilka sztuk luster czy też szyb, jako że nadmierne obciążenie zwiększa ryzyko pęknięcia. Rekomendujemy Państwu również zabezpieczenie lustra przed przemieszczaniem się w trakcie transportu, a także upewnienie się, że jego rogi nie dotykają twardych materiałów – jeśli wybiorą Państwo nasze usługi, zajmą się tym specjaliści w zakresie przewożenia delikatnych pakunków.

Jak zapakować szkło do przeprowadzki?

Rozwiązania dotyczące tego, jak zabezpieczyć lustro w transporcie, nie zawsze sprawdzają się w przypadku innych szklanych przedmiotów, zwłaszcza tych o nieregularnych kształtach. Mowa tu chociażby o lampach, żyrandolach czy kieliszkach. Do ich zabezpieczenia przydadzą się Państwu papier pakowy, folia ochronna, a także kartony. Zapakowane przedmioty należy w nich umieścić w taki sposób, aby się nie przemieszczały – w tym celu sugerujemy zastosowanie chipsów styropianowych, które dokładnie wypełnią wolną przestrzeń i dodatkowo zabezpieczą szkło w transporcie. Pakowanie do kartonu należy rozpocząć od największych przedmiotów. Najbardziej delikatne bibeloty można umieścić w małym opakowaniu, które następnie włożymy do większego kartonu.


Kontakt

Scroll to Top